Tribulus Terrestris: Podporuje sílu a zdraví

Snad žádný muž si nepřeje mít nedostatek energie, špatnou náladu a nízké libido. Jak ale docílit toho, aby k tomu nedošlo? Třeba užíváním bylinek, kterým věří lidé napříč historií a kulturami. Jedním z dobrých pomocníků je například kotvičník zemní. Víte, co vám může nabídnout?

Dnešní doba je silně orientovaná na výkon. Všichni chceme hodně peněz, velký dům a auto a noci plné vášně až do vysokého věku. Zatímco nejbohatší muži světa mají všechno z toho, ti průměrní ve svém životě narážejí na celou řadu problémů. Jako je třeba psychické a fyzické vyčerpání z práce, špatná nálada z nesplatitelné hypotéky nebo problém s nízkou hladinou testosteronu a libida. 

Rozdíl mezi tím, ke které skupině mužů se budete řadit spočívá v tom, zda jste ochotni vyzkoušet něco nového. Třeba rostlinku jménem Tribulus Terrestris.

co je kotvičník zemní

Co je to Tribulus Terrestris (kotvičník zemní)

Kotvičník zemní je rostlina původem z asijských států. Narazíme na ni ale i v Evropě, Africe a Austrálii. Patří do rodu kacibovitých, pro který jsou typické vyšší dvouděložné rostliny. Vzhledem k jeho účinkům se kotvičník zemní často přidává do výrobků pro sportovce a do doplňků stravy pro muže.

 Kdybychom zkoumali jeho složení, našli bychom v něm rostlinné anabolické steroidy (fytosteroly), alkaloidy a další látky, mezi které patří třeba bioflavonoidy nebo třísloviny. Dokonce je v něm přítomen i vitamín C.

Účinky kotvičníku zemního

V této sekci na nás čeká několik pravd a mýtů. A tím největším bude nejlepší i začít.

Obecně se říká, že kotvičník zemní má příznivý vliv na tělesnou kompozici a na zlepšení výkonu. Což je pouze mýtus. Vědci kotvičník předkládali hráčům ragby. Druhá skupina dostala placebo. A výsledek? Ani po pěti týdnech nebyl u žádné skupiny pozorován jakýkoliv rozdíl oproti původnímu stavu. U žen se tento průzkum neprováděl vůbec, ale předpokládá se, že by výsledek byl stejný. Také se neprokázalo, že by kotvičník u lidí zvyšoval hladinu testosteronu.

Když se však odpoutáme od sportu a od výkonnosti, kotvičník vám může reálně nabídnout:

účinky kotvičníku zemního

To, že kotvičník zemní nezvyšuje výkonnost, ani hladinu mužského pohlavního hormonu nic neznamená. Zvlášť, když může mít pozitivní vliv na vaši chuť se milovat. Jedna studie (viz Zdroje informací) poukazuje na to, že mužům, kterým bylo dva měsíce podáváno 750-1500 mg kotvičníku zemního pociťovali o 79 % vyšší chuť na pohlavní styk. Zvýšení sexuální touhy bylo zaznamenáno i u žen. Výsledek byl v jejich případě celých 67 %. (Po dobu 90 dnů jim bylo podáváno 500-1500 mg kotvičníku.)

Z dalších slibných účinků kotvičníku bychom mohli zmínit ještě diuretické účinky, posílení imunitního systému, schopnost potlačovat depresivní stavy nebo schopnost zmírňovat záněty. Jde ale teprve o rozpracované výzkumy, takže si na finální potvrzení těchto pozitiv budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Užívání kotvičníku

Kotvičník zemní je možné užívat ve formě čaje, nebo v podobě kapek. Nevýhodou však je, že v takovém případě k němu obvykle nedostanete nic navíc.

užívání kotvičníku zemního

Proto bychom vám doporučili dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které obsahují i další bylinky. Jmenovat bychom mohli pískavici řecké seno, ženšen nebo macu peruánskou. Ženšen dokáže tělu dodat energii pro fyzický i pro mentální výkon. Jiné bylinky pak mají pozitivní vliv na výši libida a na zlepšení nálady.

Zároveň u doplňků stravy s kotvičníkem a dalšími bylinkami nebudete muset přemýšlet nad vhodným dávkováním. To už za vás dávno vyřešil výrobce, který uvádí tyto informace na obalu výrobků.

Zkoušeli jste někdy kotvičník zemní? Pokud ano, máte ho raději samostatně, nebo ho kombinujete s dalšími bylinkami?

Napsat komentář